Kaykay Dersi Fiyatları

İnsanlar her geçen gün daha stresli işlerde çalışmaktadır. Bu stresi atabilmek için ise çeşitli aktivitelere katılmakta ve değişik spor dalları ile ilgilenmeye başlamaktadır. Bundan dolayı ise günümüzde kişiler ekstrem sporlara karşı olan ilgileri artmıştır. Bu ekstrem sporlar arasında ise kaykay oldukça büyük bir etkene sahip olmaktadır. 

Kaykaya olan ilginin artması ile de birçok kişi Kaykay dersi fiyatları hakkında sorular sormakta ve araştırmalar yapmaya koyulmaktadır. Kaykay derslerinin fiyatları etkileyen iki farklı etken bulunmaktadır. Birincisi kaykayı nereden alındığı ve dersin nasıl alındığı olmaktadır. Bu iki unsur Kaykay dersi fiyatları büyük oranda etkilemektedir. 

Kaykay Çeşitleri 

Kaykay dersi fiyatları kadar derste kullanılacak olan kaykayın çeşidi de büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kaykay çeşitlerinin özellikler ise şunlardır;

Klasik kaykaylar genellikle herkesin etrafta gördükleri olmaktadır. Kullanışlı olarak gözükse de genellikle parkurlar da kullanım için tasarlanmıştır. Bundan dolayı da yollarda kullanılırken kaykaycının çok fazla yorulmasına ve konforlu bir şekilde sürüş yapamamasını sağlamaktadır.

Longboard adlı kaykaylar klasik kaykaylar ile aynı gözükse de boyut olarak daha uzun olmaktadır. Bunun yanı sıra tekerlekleri 4 adet olmasına rağmen daha yumuşak ve büyük özellik göstermektedir. Bu da kaykaycının yolda sürüşü esnasında titreşimi az hissetmesini sağlamaktadır. Böylelikle de uzun yolculuklarda daha konforlu kullanılmasını sağlar. 

Yamba adlı kaykaylar ise kaykay modelleri arasında en küçükleri olmaktadır. Hafif bir modeldir. Hafif olmasına rağmen hızlı ve dinamik özelliği bulunmaktadır. Bu da kişilerin yolculuk esnasında kolay hareket edebilmesine ve kalabalık alanlarda rahatlıkla kullanabilmesini sağlamaktadır. 

Wayeboard kaykaylar şu ana kadar sayılan 3 farklı kaykay arasında en değişik tarzı olan kaykay olmaktadır. 4 tekeri yerine 2 adet tekeri bulunmaktadır. Bu teker sayısından dolayı ise ayağın zemine değme oranı oldukça düşük olmaktadır. Bununla birlikte 4 tekere göre dengede durmak oldukça zor olmaktadır. Dengesi için ise oldukça çaba sarf etmek gerekmektedir. Şekli itibari ile de kullanılması öğrenildikten sonra hızlı ve esnek bir şekilde kullanım sağlanmaktadır. 

Kaykayın Sağladığı Avantajlar 

Kaykay dersi fiyatları yanı sıra kaykayın kullanımı ve kullanım sonrasında kişilerin sağlığına etkileri de tercih edilme sebeplerinden biri olmaktadır. Sunmuş olduğu faydalar ise şunlar olmaktadır;

-Kişinin dengesini sağlamasında büyük bir oranda olumlu etkisi bulunmaktadır. 

-Dinamiklik gerektiren bir spor olmasından dolayı kişilerin kaslarının esnemesine yardımcı olmaktadır.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!