Tekerlekli paten alırken dikkat edilmesi gerekenler

Tekerlekli Paten Dersi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekerlekli paten dersi almak istiyorsanız öncelikle tekerlekli patenler hakkında araştırma yapmanız gereklidir. Daha sonra ise kendi tarzınızı oluşturmalısınız. Böylece kendi tarzınıza uygun olan pateni daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz ve almak istediğiniz derslerden daha fazla verim alırsınız. 

Paten dersi almak istiyorsanız diğer paten türleri hakkında ve patenlerin teknik özellikle hakkında bilgi almalısınız. Aksi takdirde kendinize uygun olmayan bir pateni alabilirsiniz. Bu da sizin hem pateni kullanırken zorluk çekmenize neden olacaktır hem de yeniden bir paten almak zorunda kalırsınız ve iki tane paten için ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bunun yanında aldığınız derslerde uygun paten kullanmadığınız için dersten verim almakta zorlanırsınız. 

Paten dersi alacağınız zaman aldığınızı patenlerdeki markalara da dikkat etmelisiniz ve bu markalara göre paten seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca paten kullanırken kullanacağınız korumalıklara da dikkat etmelisiniz çünkü bu korumalıkları sizin darbelerden daha az hasar almanızı sağlayacaktır. 

Derse Başlamadan Önce Tercih Edebileceğiniz Paten Türleri     

Tekerlekli paten dersi almaya başlamak istediğiniz zaman bilmeniz gereken en önemli şey aldığınızı paten türüdür çünkü almış olduğunuz paten türünün tarzınıza ve isteklerinize uygun olması gereklidir. Aksi takdirde derslerden istediğiniz verimi alamazsınız.

Paten türlerinde en bilineni fitness patenlerdir. Spor yapmayı ve hareketi seviyorsanız bu paten türünü seçebilirsiniz ancak engebesiz düz bir arazide kullanmanız daha uygun olacaktır.

Tercih edebileceğiniz patenler arasında urban patenler de bulunur. Bu patenleri kullanmak istiyorsanız özelliklerinin fitness ve agresif patenleri yansıttığını bilmelisiniz   Fitness patenler gibi normal bir şekilde sürebildiğiniz gibi agresif patenlerdeki gibi rampalarda kayıp, zıplayabilirsiniz. Ayrıca bu paten türünde topuk freni yoktur ancak bazı modellerinde bulunduğu da bilinir. Sizler de kutudan çıkan freni istiyorsanız kolay bir şekilde takip ders almaya hazır bir şekilde bekleyebilirsiniz. 

Agresif patenler de bahsedildiği gibi zıplamalar atlamalar için oluşturulmuş bir paten türüdür.  Eğer atlayıp, zıplaması seviyorsanız bu paten tam size göredir. 

Slalom patenleri kullanmak istiyorsanız derslere sabırla katılım sağlamalısınız ve düzenli bir şekilde derslere devam etmelisiniz. 

Hız patenleri ise bir yarışa hazırlanmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir patendir. Diğer durumlarda kullanımı uygun değildir. 

Hokey patenler ise hokey sporunu takip edip seviyorsanız sizi memnun edebilecek bir paten türü olarak bilinir. Bu yüzden bu spor dalı ile ilgili ders almak istiyorsanız bu paten tercih edebilirsiniz.

Quad paten türü ise hem yeni başlıyorsanız hem de önceden eğitiminiz varsa tercih edebileceğiniz bir paten türüdür. 

Verilen bu paten türlerinden istediğinize, tarzınıza uygun olanı seçerek size uygun olan tekerlekli paten dersi seçimini yapabilirsiniz.

Paten Derslerinden Nasıl Verim Alırsınız?

Tekerlekli paten dersi alırken dersten verim alabilmeniz için aldığınız paten derslerinden sonra alacağınız bir sonraki derse kadar en az 1 saat olmak şartıyla derslere çalışmanız gereklidir. Bunun yanında dersleri aksatmamanız ve dersleri dikkatli bir şekilde takip etmeniz de gereklidir. 

Yeni derslere hazır olmadığınız durumlarda ise eğitmenimizden bir önceki dersle ilgili uygulama yapmak istediğiniz belirleterek yeni derse geçmeden önce takıldığınız uygulamaları halledebilirsiniz.

Tekerli paten dersi alan kişilerin çoğunun 1 ayda paten sürmeyi öğrendikleri görülmüştür ancak bu aşamada sizin çabanız ve isteğiniz de çok önemlidir. 

Paten Derslerinizde Yanınızda Bulundurmanız Gerekenler 

Tekerlekli paten dersi almak için tercih ettiğiniz patenlere dikkat etmeniz gereklidir çünkü derslere katıldığınız zaman sizin ilginizi çekecek olması gereklidir. Size uygun olmayana paten aldığınız zaman size hitap etmeyen derslere de katılım sağlamak zorunda kalırsınız ve zorluk çekersiniz. 

Paten alim işlemini tamamladıktan sonra korumalık almanız da gereklidir çünkü derslere ilk başladığınız zaman sık sık düşeceksiniz. Zarar görmemeniz için de korumalık kullanmalısınız.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!